Mobility Tool+
Mobility Tool+
Mobility Tool+ je spletna platforma, orodje za sodelovanje, vodenje in poročanje o mobilnostih v okviru programa Erasmus+. Orodje je razvila Evropska komisija, predvsem za uporabo pogodbenikov, nosilcev projektov mobilnosti.
Uporabniki orodja Mobility Tool+ imajo na enem mestu vse informacije o mobilnosti, ki jih izvajajo v okviru svojih projektov:
- identificirajo lahko udeležence in mobilnosti,
- dopolnjujejo in posodobljajo finančne informacije o projektu,
- izdelujejo svoja poročila in poročila udeležencev v skladu z zahtevami Nacionalne agencije (CMEPIUS).
Dostop do orodja imajo samo organizacije, ki v okviru projekta podpišejo pogodbo z nacionalno agencijo. V kolikor imajo pogodbeniki pri uporabi orodja težave, si lahko pomagajo s priročniki, ki se nahajajo spodaj oz. nam pišejo na mt@cmepius.si.
Priprava na končno poročilo – maj 2017
Spletno orodje Mobility Tool+ vam bo pomagalo pri pripravi končnega poročila vašega Erasmus+ projekta mobilnosti. Vaša organizacija je odgovorna za redno posodabljanje podatkov v orodju MT+; spremembe pri udeležencih in aktivnostih v celotnem obdobju trajanja projekta. Podatki v orodju MT+ morajo biti ažurni in točni. Orodje MT+ s pomočjo vnesenih podatkov kreira vprašalnike za udeležence in končno poročilo projekta.
OLS
Online Linguistic Support (OLS)
Erasmus+ Spletna jezikovna podpora (OLS) predstavlja del jezikovne priprave študentov in dijakov pred odhodom na Erasmus+ dolgoročno mobilnost (tj. izmenjavo daljšo od 19 dni pri dijakih oz. 2 meseca pri študentih). Udeleženec mobilnosti tako pridobi možnost, da jezikovno znanje jezika, ki ga bo večinsko uporabljal v času študija ali prakse v tujini, preveri pred odhodom na študij ali prakso in po vrnitvi domov in pa svoje znanje nadgradi in izboljša ob podpori privlačnih brezplačnih spletnih jezikovnih tečajev. Jezikovno znanje je ovrednoteno na podlagi Skupnega evropskega referenčnega okvirja za jezike.
Vstop v orodje
OLS sistem ponuja preverjanje znanja in jezikovne tečaje iz naslednjih jezikov: angleščine, francoščine, italijanščine, nizozemščine, nemščine, španščine, češčine, danščine, grščine, poljščine, portugalščine, švedščine, hrvaščine, romunščine, bolgarščine, finščine, slovaščine in madžarščine.
Študenti se za podrobnejše informacije obrnite na svoje Erasmus koordinatorje.
Licence OLS 2017 – razdelitev po institucijah
Licence OLS 2016 – razdelitev po institucijah
Licence OLS 2015 – razdelitev po institucijah
Novosti OLS 2015 za Erasmus+ koordinatorje na visokošolskih institucijah
Licence OLS 2014 – razdelitev po institucijah