Evropska komisija oz. Izvajalska agencija (EACEA) je objavila »POSEBEN RAZPIS ZA ZBIRANJE PREDLOGOV – EACEA 03/2017« Univerzitetna listina Erasmus 2014 – 2020 (2017/C 33/04). Pridobitev ECHE listine (Erasmus Charter for Higher Education) je predpogoj in zaveza h kakovosti za vse institucije terciarnega sektorja, ki bi želele sodelovati v aktivnostih programa Erasmus+. EACEA objavi razpis enkrat letno, dodeljena ECHE listina je ob upoštevanju in spoštovanju ECHE načel, veljavna za celotno obdobje trajanja programa E+, tj. do konca leta 2020.
Za več informacij o razpisu ECHE 2018 si najprej oglejte:
- besedilo razpisa v slovenskem jeziku na spletni strani EACEA;
- besedilo razpisa v angleškem jeziku na spletni strani EACEA.
Razpisna dokumentacija vključno s prijavnico in navodili za prijavo je objavljena na spletni strani EACEA »Erasmus Charter for Higher Education 2014-2020 Selection 2018«.
Predno se lotite izpolnjevanja prijavnice na Razpis ECHE 2018, pazljivo preglejte vso razpisno dokumentacijo!
- Smernice za prijavitelje (Applicant’s Guidelines).
- Pridobite ECAS račun (European Commission Authentication Service – How to Apply) če ga še nimate sledite navodilom objavljenim na strani ECHE razpisa 2018.
- V imenu vaše institucije pridobite PIC kodo (Participant Identification Code). Predhodno preverite, če vaša institucija kodo že ima!
- Kreirajte e-obrazec prijavnice in natančno izpolnite vsebinski del prijavnice v skladu z navodili na spletni strani ECHE Razpisa, še posebej pozorno upoštevajte dokument »Smernice za prijavitelje« (Applicant’s Guidelines) in »Tehnična navodila za izpolnjevanje prijavnice« (eForm User Guide) .
- Priložite zahtevane anekse.
- Validirajte (preverite) pravilnost vnosov in oddajte prijavnico.
Prijavnico je potrebno oddati zgolj in samo v e-obliki najkasneje do petka 31. marca 2017 do 12.00 po CET.
Do prijave za pridobitev ECHE listine so upravičene le tiste institucije terciarnega izobraževanja, ki so vpisane v razvid/seznam pri Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport, izvajajo torej javno veljavne (akreditirane) študijske programe in vse višje strokovne šole, ki izvajajo javno veljavne programe kratkega cikla.